🌈Когнітивно-поведінкова психотерапія – найбільш популярний напрямок психотерапії у світовому професійному товаристві з науково доведеною ефективністю.
.
💁🏼‍♀️На сьогоднішній день саме когнітивно-поведінкова психотерапія є високоефективним методом психокорекції деструктивних емоційних переживань особистості, є методом лікування межових станів та розладів різного типу з доказово низькою вірогідністю рецидивів захворювань у майбутньому.
.
🙀Відмінною рисою цього напряму виступає те, що психотерапевт розмірковує над проблемою спільно з пацієнтом і не виступає як порадник, не намагається на щось звернути увагу і не висловлює свою думку. Цей вид терапії залежить від активності пацієнта.💃🏼
.
🗣️Первинно робота проходить над хвилюючими явищами, а пізніше переходить в підсвідому сферу, де спливають всі особистісні проблеми і переживання пацієнта. Єдине, що в подібній терапії може робити доктор – це перепитувати, так і пацієнт сприймає ситуацію, повторюючи його твердження.

🌈Когнітивно поведінкова терапія підходить людям, що знаходяться в депресії, мають необ’єктивно низьку самооцінку, мають безліч комплексів.
.
🛑У подібній терапії використовують модель АВС, для побудови об’єктивного ланцюжка виникнення проблематики.

Модель АВС представлена:
🎈А – Подія, відправна точка, яка має емоційно значиме забарвлення для пацієнта, що служить стимулом.
🎈В – Система світогляду індивіда на основі якої він формує враження про подію.
🎈С – Наслідки ситуації і реакція на неї. Найчастіше виражається внутрішніми проблемами, неврозами, порушенням контакту з соціумом.

 

Оставить комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вы можете использовать эти HTML теги:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>